Aktuality 2016Novinky

Senátor František Čuba přivítal čínské investory do zemědělství

František Čuba, senátor zvolený za Stranu Práv Občanů a zároveň radní pro zemědělství Zlínského kraje přivítal 13. května 2016 zástupce čínských investorů, kteří mají velký zájem v České republice investovat do zemědělství více než půl miliardy korun.

„Spolupráce s čínskými investory může být pro české zemědělství cestou k růstu. Je pro nás samozřejmě klíčové, a klademe na to při jednáních důraz, aby existovala provázanost investic a přínosu pro české občany, například v podobě nových pracovních míst, v návaznosti pro české podnikatele nebo také v nových technologiích, které do České republiky tyto firmy přinášejí“ říká k možnostem vstupu čínských investorů Doc. Ing. František Čuba, CSc, který je zároveň čestným prezidentem Česko-slovensko-čínské obchodní komory.

Zástupci čínského investora byli z jednání s Františkem Čubou nadšeni a rozhodli se během nejbližších měsíců zahájit nákup pozemků a výstavbu průmyslového areálu, který by měl mít kapacity pro celou střední Evropu. Cílem investorů je také spolupráce s Českou zemědělskou univerzitou.

“Čínští partneři by rádi v areálu vystavěli také technologické centrum, které by mělo nadále rozvíjet technologie, které by měly v dalších letech zlepšit české zemědělství. Velmi podstatná je podpora pana prezidenta Miloše Zemana, který díky velmi dobrým vztahům s Čínou a prezidentem Si Ťin-pchingem otevírá dveře nejen českým podnikatelům v Číně, ale také investicím v České republice, které naše země tolik potřebuje.”, dodává František Čuba.